TKC-LC135H-M2-D
Supplier's product code
TKC-LC135H-M2-D
Product ID
U-2200654
Body colour
dark grey
Dimension Y
135mm
Dimension X
76mm
Dimension Z
35mm
Enclosure material
ABS
Flammability rating
UL94V-0
IP rating
IP40
Manufacturer
TAKACHI
Manufacturer series
LC
Operating temperature
-10...60°C