LEMONA

LumenRadio

Apie LumenRadio

LumenRadio yra Švedijos inovatyvių technologijų bendrovė įkurta 2008 m., rinkai siūlanti profesionalius belaidžius sprendimus, skirtus įvairioms komercinėms daiktų interneto sritims. Kompanijos sukurti sprendimai, grindžiami patentuota belaidžio ryšio technologija, yra skirti apšvietimo valdymui, pastatų ŠVOK sistemų automatizavimui ir pramoniniam ryšiui. LumenRadio turi „nulinę viziją“, kai kalbama apie kabelius, ir siūlo belaidę alternatyvą, kuri veikia taip pat gerai kaip ir tradicinis ryšio kabelis – arba net dar geriau. Kompanijos būstinė yra Geteborge (Švedija), o pardavimų biurai – Vokietijoje ir JAV.


Apie LumenRadio sukurtą kognityvinio sambūvio technologiją

Prijungtųjų prietaisų (angl. connected devices) paklausa sparčiai auga, tačiau dauguma gaminių šiandien vis dar yra jungiami nepatogiais ryšio kabeliais. LumenRadio siekia suteikti įvairių sričių specialistams daugiau galimybių išvengiant laiko gaišimo daug laiko reikalaujantiems naujų kabelių tiesimo darbams. Kompanijos sukurta kognityvinio sambūvio (angl. Cognitive Coexistence) belaidžio ryšio technologija yra puiki alternatyva laidams. Palyginus su įprastomis belaidžio ryšio sistemomis, kognityvinis sambūvis yra kur kas išmanesnis ir daug efektyviau išnaudoja siauro 2,4 GHz dažnio silpnąsias vietas. Skirtingai nei kitos technologijos, ji neapsiriboja tik vienu ryšio kanalu. Vietoj to ryšys nuolat prisitaiko prie kintančių sąlygų tinkle: stebėdamas kanalų kokybę, jis nustato, kurie iš jų yra geriausi, ir, prireikus, peršoka prie laisviausio kanalo. Visa tai vyksta realiu laiku – kas 10 milisekundžių – todėl nuolat gaunamas tiksliausias vaizdas apie tai, kuriuo kanalu reikia perduoti duomenis. Taip užtikrinamas itin patikimas viso tinklo ryšys.


Įprasti belaidžio ryšio standartai kaip WiFi, Bluetooth ar ZigBee dėl savo technologinių apribojimų tinka gyvenamojoje aplinkoje arba tais atvejais, kai galima toleruoti retkarčiais prarandamą belaidžio ryšio signalą. Komerciniuose valdymo sprendimuose tai yra visiškai netoleruotina. Kognityvinis sambūvis sumaniai išnaudoja laisvus kanalus ir prisitaiko prie kintančių sąlygų taip visada užtikrindamas geriausią ryšį.

Kognityvinis sambūvis: neįmanomi dalykai tampa įmanomais

2012 m. vieno didžiausių pasaulyje muzikos festivalių „Coachella“ organizatoriai turėjo paprastą, bet sudėtingą prašymą: sinchronizuoti scenos apšvietimą su didžiuliais prožektoriais, esančiais už daugiau nei pusės kilometro nuo scenos. Tokio atstumo per visą minią iki scenos nebuvo įmanoma nutiesti kabeliais, todėl LumenRadio buvo paprašyta sujungti šviesas belaidžiu ryšiu. Šiuo atveju kalbame apie DMX kabelių – standartinio pramoginio apšvietimo protokolo – pakeitimą belaidžiu DMX signalu. Pagrindinis iššūkis – belaidis apšvietimo valdymas tokiu atstumu. Visgi jis tampa dar sudėtingesnis kai tarp jų įsiterpia dešimtys tūkstančių žmonių: visi su išmaniaisiais telefonais ir visi naudojosi nemokama belaidžio ryšio paslauga, į kurią nebuvo leidžiama įsiterpti. Kognityvinio sambūvio technologijos dėka, LumenRadio galėjo pasiūlyti DMX apšvietimo kabelių alternatyvą – belaidį signalą, kuris nesutriko. Jis ne tik sekundės dalimis sinchronizavo apšvietimą šimtus metrų nutolusiose vietose, bet ir tai darė vietovėje, visiškai perpildytoje kitų belaidžių duomenų srautų, nesukeldamas jokių trukdžių kitiems įrenginiams. Po šio renginio kognityvinio sambūvio technologija tapo patikimumo etalonu pramogų apšvietimo pasaulyje. Ta pati kognityvinio sambūvio technologija, dėl kurios „Coachella“ festivalyje be trikdžių, be jokių trukdžių, buvo užtikrintas patikimas belaidžio ryšio veikimas, yra platforma, kuria grindžiami visi LumenRadio belaidžio ryšio sprendimai – nuo belaidžio biurų ir gatvių apšvietimo W-DALI valdymo iki belaidžio W-BACnet ir W-Modbus ŠVOK sistemų valdymo ir pramonės automatizavimo.

Tinklas tinkle (MESH tinklas)

Tinklo tinkle kiekvienas įrenginys yra tiesiogiai arba netiesiogiai sujungtas su kiekvienu kitu tinklo įrenginiu. Kiekvienas mazgas gali veikti kaip signalo kartotuvas, o duomenys gali keliauti keliais keliais. Tinklo pavadinimas kilęs iš sukurtos tinklinės struktūros.

Belaidžio tinklinio tinklo ypatybė yra ta, kad jis savaime atsinaujina – net sugedus vienai jungčiai, tinklas vis tiek veikia toliau, ir tai vyksta automatiškai, be atskiro įsikišimo. Kai kažkuris mazgas tampa nepasiekiamas, tinklas gali dinamiškai perskirstyti duomenų srautą alternatyviais keliais taip leidžiant išlaikyti ryšį. Bet kuris mazgas gali siųsti informaciją bet kuriam kitam mazgui, todėl belaidis tinklinis tinklas yra itin lankstus ir patikimai padengia didelį plotą.


Belaidžio ryšio veikimo atstumas

Ryšio atstumas yra įprastas parametras vertinant kuri belaidžio ryšio technologija yra tinkama darbui, ir iš pirmo žvilgsnio tai yra gana paprastas matas. Vieno belaidžio įrenginio veikimo spindulys gali būti 80 metrų, o kito – 50 metrų. Taigi pirmojo veikimo spindulys yra geresnis nei antrojo, ar ne? Nebūtinai, nes negalima vienareikšmiškai atsakyti, ką šie duomenys iš tikrųjų reiškia. Dažnai šie duomenys pateikiami su tokia išlyga kaip: „80 metrų, esant tinkamoms sąlygoms“. Tai reiškia, kad tiesioginio matomumo be fizinių kliūčių ar kitų belaidžio ryšio trikdžių maksimalus atstumas yra 80 metrų. Tai yra geriausias scenarijus, kuris retai kada atitinka tikrovę.


Kas labiausiai veikia belaidžio ryšio diapazoną?


Dažna klaida yra sukurti ir išbandyti belaidį tinklą tuščiame pastate ir tik vėliau pastebėti, kad, kai pastate yra daug daiktų ir žmonių, belaidžio tinklo našumas labai pablogėja. Taip pat, verta atsižvelgti į tai, kad skirtingos medžiagos skirtingai veikia belaidžio ryšio signalą.


Geriausias sprendimas sudėtingose situacijose

Kognityvinio sambūvio technologija ne tik padidina patikimumą ir sumažina trukdžius kitoms sistemoms, bet ir leidžia taikyti LumenRadio sprendimus ten, kur kitos technologijos, užtikrinančios ryšį 80 ar 100 metrų tiesioginio matomumo ribose, tiesiog neveiks. LumenRadio produktai veikia nuo 500 iki 1500 metrų tiesioginio matomumo ribose. Pavyzdžiui, W-DALI, W-BACnet ir W-Modbus produktų veikimo nuotolis yra 500 metrų. Tai gali atrodyti per didelis atstumas, kai tinklinis tinklas naudojamas patalpose, kuriose yra didelis mazgų tankis, tačiau toks veikimo spindulys užtikrina, kad pirmuoju tinklinio tinklo šuoliu iš techninės patalpos (kur dažnai montuojami apšvietimo ar ŠVOK valdymo įrenginiai) bus pasiektas kitas aukštas, kur yra sumontuoti valdomi pastato inžinerijos komponentai. Naudojant kitas technologijas, signalas gali būti per silpnas, kad jį būtų galima priimti, todėl belaidis ryšys gali veikti prastai.


Praktinės LumenRadio taikymo sritys

  • Energetinių kaštų valdymo renovacijos projektai, kai pastatuose jau yra atlikta apdaila ir nebėra galimybės tiesti DALI, BACnet MS/TP ar Modbus RTU ryšio kabelių
  • Apšvietimo DALI valdymas gatvėse ir pastatams priklausančiose teritorijose
  • DALI valdymo tinklo modernizavimas komerciniuose, gamybiniuose ir administraciniuose pastatuose, mokymo įstaigose, viešbučiuose
  • Saulės energijos parkų bevielis Modbus tinklas
  • Reklaminių iškabų ant pastatų DALI valdymas ir stebėjimas
  • Saulės energijos projektai privačiame sektoriuje, kai reikia užtikrinti Modbus RTU ryšį tarp inverterio ir išmanaus elektros energijos skaitiklio.
  • BACnet/Modbus RTU ryšys tarp pastatų, arba skirtingų aukštų


Kodėl verta rinktis LumenRadio vietoj ryšio kabelio?

  • Patikimas ryšys, paremtas kognityvinio sambūvio ir tinklinio tinklo (MESH) technologija
  • Itin nesudėtingas diegimas, nereikalaujantis specifinių žinių. Yra galimybė patikrinti bevielį LumenRadio tinklą su mobiliosiomis Android ir iOS aplikacijomis
  • Dešimt ar net šimtus kartų mažesnės laiko sąnaudos atliekant darbus, reikalingus ryšio tarp dviejų taškų sukūrimui
  • Darbus gali atlikti vienos specializacijos specialistai. Tiesiant laidinį ryšio tinklą, atsiranda papildomų darbų poreikis: sienų gręžimas, laidų klojimas, tvirtinimas ir apsauga, tinkavimas, glaistymas, dažymas, aplinkos tvarkymas, atliekų utilizavimas ir t.t.
  • Ženkliai mažesni bendri projekto kaštai (dėka mažesnio technologinių etapų kiekio ir mažesnių laiko sąnaudų)
  • Diegimo darbus galima atlikti jau veikiančiame pastate itin minimaliai trikdant juose esančių žmonių veiklas


LumenRadio produktai (Visi LumenRadio produktai)


Nepaliekame nei vieno kliento be sprendimo!

Šias ir daug kitų prekių galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje. Neradote tinkamo sprendimo ar turite papildomų klausimų? Susisiekite!
Mums svarbi Jūsų nuomonė, palikite atsiliepimą.


Kontaktai fiziniams asmenims

8700 35 035 arba [email protected]

Kontaktai juridiniams asmenims

[email protected]