📦 Dėmesio! Galimi užsakymų pristatymo trukdžiai. Plačiau
📦 Dėmesio! Galimi užsakymų pristatymo trukdžiai. Plačiau

KEMOT įtampos stabilizatoriai

Kas yra elektros tinklo įtampos stabilizatorius?

Tai įrenginys, skirtas tiekti pastovią įtampą į prijungtą prie išėjimo lizdo apkrovą, nepaisant įeinančios tinklo įtampos pokyčių. Įtampos stabilizatorius apsaugo įrangą nuo per didelės ar per mažos įtampos, įtampos šuolių arba svyravimų. 

Tinklo įtampos stabilizatoriai gali būti vadinami automatiniais įtampos reguliatoriais (AVR). Įtampos stabilizatoriai naudojami maitinti brangią, jautrią įrangą, kurios nepriekaištingam veikimui būtina užtikrinti stabilią maitinimo įtampą. Tokios įrangos pavyzdžiais yra medicininė įranga, užtikrinanti gyvybines funkcijas, laboratorinė įranga, epitaksijos reaktoriai, didelės spausdinimo mašinos ir kita. 

Šiuo metu rinkoje yra kelių rūšių įtampos stabilizatorių.  Gali būti vienfaziai arba trifaziai elektros tinklo įtampos stabilizatoriai. Trifaziai stabilizatoriai yra dviejų tipų: subalansuotoms ir nesubalansuotoms apkrovoms. Esant nestabiliai elektros tinklo įtampai, galima sugadinti jautrią įrangą,  atliekant tyrimus gauti netikslius matavimus, nutraukti reakcijas epitaksijos proceso metu,  visa tai gali atnešti didelius finansinius nuostolius.

Pasirenkant įtampos stabilizatorių reikia išsiaiškinti kokio tipo įtapos stabilizatoriaus reikia: vienfazio ar trifazio,  atsižvelgti į taikymo sritį ir reikalingą galią (KVA). 

Įtampos stabilizatoriai dažniausiai būna trijų tipų kur išėjimo įtampos stabilizavimas: 

  • atliekamas rankiniu būdu arba  valdomas  relių pagalba; 
  • vykdomas su elektromechanine pavara;
  • vykdomas su elektroninėmis galios valdymo grandinėmis.

Relinis įtampos stabilizatorius

Relinio tipo įtampos stabilizatoriai veikia perjungiant reles: relė prijungia vieną iš transformatoriaus išvadų prie apkrovos. Šio tipo įtampos stabilizatoriai turi elektroninę grandinę ir relių rinkinį šalia transformatoriaus. Elektroninė grandinė lygina išėjimo įtampą  su etalonine reikšme ir perjungia atitinkamą relę, taip kad prijungtų reikiamą transformatoriaus vijų skaičių prie išėjimo. Šie stabilizatoriai dėl mažo svorio ir kainos yra populiarūs žemos kokybės prietaisuose, tačiau šie stabilizatoriai turi tam tikrų apribojimų: lėtą įtampos korekciją ir mažesnį patikimumą.

Įtampos stabilizatoriai su elektromechanine pavara  

Įtampos stabilizatoriai su elektromechanine pavara naudoja elektros variklį įtampos korekcijai. Šiuos stabilizatorius sudaro: elektros variklis su pavara, aukštinantis įtampą transformatorius, autotransformatorius su pavaros valdomu šliaužikliu, valdymo grandinė ir variklio valdiklis. Šio tipo stabilizatoriuose elektroninė valdymo grandinė, aptikusi įtampos svyravimą,  valdo variklį, kuris judina autotransformatoriaus šliaužiklį. Įtampos stabilizatoriai su elektromechanine pavara naudoja mikrovaldiklį arba procesorių, kad valdymo grandinė atliktų sklandų išėjimo įtampos stabilizavimą.

Šio tipo stabilizatoriai yra ženkliai patikimesni, sklandžiai valdo išėjimo įtampą, neturi išėjimo įtampos perjungimo šuolių.

Statiniai įtampos stabilizatoriai

Statinis įtampos stabilizatorius išėjimo įtampos koregavimui naudoja elektroninį galios keitiklį.  Šio tipo įtampos stabilizatoriai yra tikslesni nei kitų tipų stabilizatoriai. Statinius įtampos stabilizatorius sudaro IGBT galios keitiklis, transformatorius ir mikrovaldiklis, mikroprocesorius arba DSP (Digital signal procesing) pagrįstas valdiklis.

LEMONA electronics šiuo metu galima įsigyti KEMOT įtampos stabilizatorius su elektromechanine pavara. KEMOT stabilizatoriuose įrengtos apsaugos nuo per aukštos ir per žemos įtampos bei perkrovos.

Pasirinkdami įtampos stabilizatorių įvertinkite apkrovos galią, rekomenduojame palikti bent 20 % galios rezervą.


Nepaliekame nei vieno kliento be sprendimo!

Šias ir daug kitų prekių galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje. Neradote tinkamo sprendimo ar turite papildomų klausimų? Susisiekite!
Mums svarbi Jūsų nuomonė, palikite atsiliepimą.


Kontaktai fiziniams asmenims

8700 35 035 arba [email protected]

Kontaktai juridiniams asmenims

[email protected]