LEMONA

Iki 40 % mažesnės elektros sąnaudos atnaujinant sandėlio apšvietimą su „Daylight Harvesting“ sistema

Sandėlys per didelis, langų per mažai, o Lietuvoje saulė pasirodo retai? Tam, kad nereikėtų rinktis tik tarp A - Natūralios šviesos ir B - Lempų, siūlome juos suderinti maksimaliai išnaudojant kiekvieno galimybes ir taip sukuriant itin efektyvią, palankią darbui ir užtikrinančią minimalias išlaidas apšvietimo sistemą. 

Ar sandėlio apšvietimas bus efektyvus, ekonomiškas ir saugus, priklauso nuo net kelių dedamųjų, tačiau tik efektyvios apšvietimo sistemos turėjimas gali užtikrinti sklandų ir tikslų darbuotojų darbą bei pilną patalpų ir darbuotojų saugą. Labai dažnai norint pasiekti šiuos rodiklius sandėlio apšvietimui kompanijos išleidžia itin dideles sumas, o energijos kainai ėmus kilti – šios išlaidos dar ženkliau išaugo. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip galima sumažinti išlaidas, o apšvietimą – pagerinti. Pirmiausia, aptarsime tris standartinius apšvietimo variantus:

  • seno tipo metalo halogeno šviestuvai, 
  • neefektyvūs LED šviestuvai, 
  • efektyvūs LED šviestuvai.

Sandėlio apšvietos reikalavimai gali būti skirtingi ir priklausyti nuo jame vykdomos veiklos, taip pat elektros energijos sąnaudoms ženklią įtaką darys apšvietimo naudojimo laikas bei sandėlio matmenys. Šiame straipsnyje pateikiame pavyzdį su standartiniu sandėliu, kurio matmenys yra 20 x 50 x 6 m, reikalaujama apšvieta – 300 LX, o darbo laikas: 7:00 – 18:00, 7 dienos per savaitę. 


Sandėlio apšvietimui naudojami seno tipo metalo halogeno šviestuvai

Anksčiau minėto dydžio sandėliui apšviesti reikėtų 12 vnt. metalo halogeno šviestuvų (pvz., HBE 400 W, 36000 LM metalo halogeno šviestuvai). 

Rezultatas: reikalaujama 300 LM apšvieta užtikrinama sandėlio dalyje, tačiau elektros sąnaudos per dieną siekia 52,8 kWh, už kurias sumokame 26,40 EUR per dieną ir net 792 EUR per mėnesį (kai 0,50 EUR/kWh). Per metus toks sandėlio apšvietimas kainuoja 9636 EUR

Išties ženkli apšvietimo kaina bei mažas efektyvumas jau beveik išstūmė metalo halogeno šviestuvus, o jų vietą užėmė kur kas efektyvesnis LED apšvietimas. Tačiau net ir 3-4 m. LED šviestuvų technologiniame išsivystyme yra ilgas laiko tarpas: palyginkime dvi LED šviestuvų rūšis.


Sandėlio apšvietimui naudojami neefektyvūs LED šviestuvai

Antrajame variante apžvelgsime neefektyvius LED šviestuvus, naudojamus sandėlių apšvietimui. Tokiais mūsų pasirinkto sandėlio atveju taptų UFO 250 W, 25000LM 100lm/W LED šviestuvai, kurių reikėtų 15 vnt.

Šių šviestuvų pasirinkimo rezultatas būtų toks: tiesiogiai po įrengtais šviestuvais apšvieta būtų netgi didesnė nei reikalaujama, tačiau esant nedideliam apšvietimo kampui greitai kristų ir daugybė zonų toliau nuo šviestuvų, už kolonų ar kitų didelių gabaritų pertvarų tesiektų 200 LM. Nors LED apšvietimui išleistume mažiau nei seno tipo halogeniniam, šis neefektyvus apšvietimas per metus vis tiek kainuotų ženklią 7528,13 EUR sumą. 


Sandėlio apšvietimui naudojami efektyvūs LED šviestuvai

Efektyviausią apšvietimo būdą atrasti kartais būna sudėtinga: jį lemia daugybė nuo veiklos ir specifikos priklausančių faktorių, tad LEMONA electronics specialistai siūlo pagelbėti išsirenkant tikslingiausią ir mažiausiai energijos iššvaistančią apšvietimo sistemą. Tokia gali tapti UFO 100 W, 21000 LM 210lm/W LED šviestuvai, kuriuos naudojant mūsų pavyzdinio sandėlio apšvietimui per dieną būtų sunaudojama tik 16,5 kWh elektros energijos (palyginus su 52,8 kWh halogeninių ir 41,25 kWh neefektyvių LED atveju), o sandėlio apšvietimas per metus kainuotų net 45 % mažiau – vos 3011,25 EUR


Ar galima sutaupyti dar daugiau?

Kai matome, atnaujinus sandėlio šviestuvus ir įsirengus šiuolaikiškus LED šviestuvus, įmanoma sutaupyti nemenką sumą, tačiau – tai dar ne viskas! Naujausias technologinis žingsnis, leidžiantis sutaupyti dar iki 40 % yra natūralios šviesos panaudojimas (angl. Daylight Harvesting). Jei šviestuvai kaba visai šalia lango, pro kurį plieskia vasaros saulė, jie sunaudos lygiai tokį pat energijos kiekį kaip ir žiemą ar tamsų vakarą, tačiau bendrą apšvietos lygį pakeis labai nežymiai, tad kam juos naudoti? Naujos kartos LED šviestuvai su pritemdymo funkcija suporuoti su davikliu leis aptikti esamą šviesos lygį ir priderinti šviestuvo švietimo intensyvumą, jog būtų užtikrinamas norimas patalpos apšvietos lygis – taip šviestuvai nebus visada naudojami maksimalia galia ir bus sutaupoma elektros energija. Tokiu būdu net ir pačių efektyviausių LED šviestuvų metinį energijos suvartojimą (3011,25 EUR) galima sumažinti dar iki 40% ir per metus mokėti vos 1806,75 EUR. 

 

Jei norite konsultacijos galite kreiptis į jūsų įmonę kuruojantį vadybininką arba el. paštu [email protected].

 

 

Turi klausimų? Užpildykite formą ir mes susisieksime su Jumis. 


Daugiau apie UFO šviestuvus galite sužinoti paspaudę ant prekės:


Nepaliekame nei vieno kliento be sprendimo!

Šias ir daug kitų prekių galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje. Neradote tinkamo sprendimo ar turite papildomų klausimų? Susisiekite!
Mums svarbi Jūsų nuomonė, palikite atsiliepimą.


Kontaktai fiziniams asmenims

8700 35 035 arba [email protected]

Kontaktai juridiniams asmenims

[email protected]